АНАЛГИН МАКС сашета Sopharma

В наличност
59509 59446
от 4.24 лв. 4.70 лв.
Опаковка

6 сашета

20 сашета

АНАЛГИН МАКС сашета

ANALGIN MAX sachets

 

Аналгин Макс съдържа метамизол. Това лекарство притежава силно изразен болкоуспокояващ и температуропонижаващ ефект и умерено противовъзпалително действие. Аналгин Макс се прилага:

  • за краткосрочно лечение на божа от различен произход и интензивност, когато други средства са неефективни или противопоказани: главоболие, зъбобол, болезнена менструация, ставни и мускулни болки и възпаления, артрити (възпалителни заболявания на ставите), невралгия (болка при увреждане на нерв); посттравматична и постоперативна болка; болки при спазми на бъбречните и жлъчните пътища;
  • за краткосрочно понижаване на висока телесна температура, която не се повлиява от други лекарствени средства, или когато те са противопоказани.

Ако след 3-5 дни не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ.

Не използвайте Аналгин Макс в следните случаи:

  • ако сте алергични (свръхчувствителни) към метамизол или към някоя от останалите съставки на това лекарство;
  • ако сте алергични (свръхчувствителни) към други лекарства от групата на пиразолоните;
  • ако сте алергични към аспирин или други противовъзпалителни лекарствени продукти;
  • ринити (възпаление на лигавицата на носа и носната кухина), уртикария (копривна треска), астма;
  • при заболявания на кръвотворната система;
  • пои заболявания на костния мозък:
  • ако страдате от порфирия (рядко наследствено заболяване, свързано с нарушения в образуването на хемоглобина);
  • генетичен дефицит на глюкозо-б-фосфат дехидрогеназа;
  • ако сте в последните три месеца от бременността

Говорете с Вашия лекар или фармацевт, преди да приемете Аналгин Макс.

Обърнете специално внимание при употребата на Аналгин Макс

  • ако имате стомашно-чревни заболявания (язва, кървене, перфорация);
  • ако имате бъбречна недостатъчност;
  • ако имате хипертония (високо кръвно налягане);
  • ако имате задръжка на течности и оток;
  • ако имате чернодробна недостатъчност;
  • ако имате инфекциозни заболявания;
  • при едновременно използване с хлорпромазин.

При по продължителна употреба да се контролира кръвната картина и диференциалното броене на левкоцитите. При прием на метамизол урината може да се оцвети в червено.

 

Деца и юноши

Лекарствената форма (ефервесцентен прах) на Аналгин Макс не е подходящ за приложение при деца под 15 годишна възраст, тъй като не може да бъде дозиран правилно.

 

Други лекарства и Аналгин Макс

Информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако използвате, наскоро сте използвали или е възможно да използвате други лекарства, включително и такива, отпускани без рецепта.

  • Плазмените нива на Циклоспорин се понижават при едновременна употреба с Аналгин Макс;
  • Аналгин Макс може да намали ефектите на лекарства понижаващи кръвното налягане (АСЕ инхибитори);
  • Аналгин Макс може да повиши плазмените концентрации на литий и да предизвика повишена токсичност;
  • При едновременно приложение с кумаринови антикоагуланти може да се наблюдава удължаване времето на кървене;
  • Трицикличните антидепресанти, орални контрадептиви и алопуринол, засилват ефектите на Метамизол, поради забавяне на неговия метаболизъм;
  • Съществува риск от потискане на функцията на костния мозък при едновременно приемане с хлорамфеникол и други миелотоксични продукти.

 

Аналгин Макс с храни, напитки и алкохол

Консумацията на алкохол по време на приема на това лекарство, трябва да се избягва.

 

Бременност, кърмене и фертилитет

Бременност

Наличните данни за употребата на метамизол през първите три месеца на бременността са ограничени, но не показват вредни ефекти за ембриона. В определени случаи, когато няма други варианти за лечение, е възможно да се приеме прилагането на единични дози метамизол през първия и втория триместър след консултация с лекар или фармацевт и след внимателна
преценка на ползите и рисковете от употребата на метамизол. Като цяло обаче не се препоръчва употребата на метамизол през първия и втория триместър.

През последните три месеца от бременността не трябва да приемате поради повишен риск от усложнения за майката и детето (кървене, преждевременно затваряне на важен кръвоносен съд, така наречения дуктус Ботали, при нероденото, който се затваря естествено едва след раждането).

Кърмене

Продуктите от разграждането на метамизол преминават в кърмата в значителни количества и не може да се изключи риск за кърмачето. Поради това многократната употреба на метамизол по време на кърмене трябва да се избягва. В случай на еднократно приложение на метамизол на майките се препоръчва да събират и изхвърлят кърмата в продължение на 48 часа след прилагането на дозата

 

Шофиране и работа с машини

Аналгин Макс може да промени Вашата способност да шофирате или работите с машини.

 

Важна информация относно някои от съставките на Аналгин Макс

Това лекарство съдържа в едно саше (една доза):

  • 1068 mg захар, което трябва да се има пред вид при пациенти със захарен диабет.
  • 5,8 mmol (135 mg) натрий. Това трябва да се има предвид при пациенти на диета с контролиран прием на натрий.

Ако Вашият лекар Ви е казал, че имате непоносимост към някои захари, посъветвайте се с него, преди да вземете този продукт.

 

Прием:

Винаги приемайте това лекарство, точно както Ви е казал Вашия лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Дозата зависи от интензитета на болката или повишената температура и от индивидуалната чувствителност към. Трябва да се избере най-ниската доза, необходима за овладяване на болката и повишената температура. Вашият лекар ще ви каже как да приемате Аналгин Макс.

Препоръчителна доза за възрастни и деца над 15 години.

Възрастни и юноши над възраст от 15 години или повече (с тегло повече от 53 kg) могат да приемат 1 супозитория/саше като единична доза до четири пъти дневно. Максималната дневна доза за възрастни и юноши над 15 години е 4 супозитории/сашета ефервесцентен прах (съответстващо на 4 000 mg).

Употреба при деца и юноши

Аналгин Макс не се препоръчва при юноши под 15 години и деца, тъй като при тях са необходими лекарствени форми, съдържащи по-малко активно вещество.

Старческа възраст и пациенти с влошено общо здравословно състояние/с бъбречно увреждане

Дозата трябва да се намали при пациенти в старческа възраст, при изтощени пациенти и при пациенти с намалена бъбречна функция, тъй като отделянето на продуктите от разграждането на метамизол може да е забавено.

Пациенти с нарушена бъбречна или чернодробна функция

Тъй като скоростта на отделяне е намалена при пациенти с нарушена бъбречна или чернодробна функция, многократни високи дози трябва да се избягват. Не се налага намаляване на дозата само при краткосрочна употреба. Няма наличен опит от дългосрочна употреба.

Начин и продължителност на приложение

Продуктът може да се приема, независимо от времето на хранене. Съдържимото на едно саше се изсипва в чаша с достатъчно количество вода (150 ml) и се изчаква 2 min до получаване на хомогенен разтвор, който се приема през устата.

Продължителността на приложение зависи от вида и тежестта на заболяването. При продължително приложение Вашият лекар ще прецени дали е необходимо проследяване на кръвната картина.

В случай, че това лекарство не е назначено от лекар, приложението му като обезболяващо средство не трябва да надвишава 5 дни, а за понижаване на температурата - 3 дни.

Ако сте приели повече от необходимата доза Аналгин Макс

При предозиране веднага се обърнете за помощ към лекар.

Ако сте пропуснали да приемете Аналгин Макс

Не вземайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата доза.

Ако имате някакви допълнителни въпроси, свързани с употребата на това лекарство, моля попитайте Вашия лекар или фармацевт.

 

Възможни нежелани реакции

Както всички лекарства, това лекарство може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.

Посочената по-долу честота е тази, с която са съобщавани нежеланите реакции.

Нечести (срешат се при по-малко от 1 на всеки 100 пациенти)

  • сърбеж, кожен обрив (виолетов до тъмно червен обрив, понякога придружен с образуване на мехури);
  • понижение на кръвното налягане, чиито прояви са учестен пулс, бледност, изпотяване, треперене, замаяност, гадене, загуба на съзнание. Рискът от значимо спадане на кръвното налягане се повишава при много висока температура.

Редки (срешат се при по-малко от 1 на всеки 1000 пациенти)

  • кожни обриви, тежки алергични реакции, които могат да се проявят с оток на лицето, езика или гърлото, недостиг на въздух и хриптене в гърдите, спадане на кръвното налягане;
  • понижение броя на белите кръвни клетки което увеличава вероятността от възникване на инфекция, точковидни кръвоизливи по кожата и лигавиците, намаляване на броя на червените кръвни клетки, което може да доведе до бледност, слабост или задух;
  • гърчове след прием на високи дози.

Много редки (срешат се при по-малко от 1 пациент на всеки 10 000 пациенти)

  • значително намаление броя на белите кръвни клетки и свързано с това намаление на устойчивостта Ви към инфекции;
  • значително намаление броя на кръвните плочици (тромбоцити), кето повишава риска от кървене или образуване на синини;
  • тежки кожни увреждания и реакции, напр. поява на мехури по кожата на ръцете, краката и стъпалата, по-рядко по устните, лицето и половите органи;
  • астматичен пристъп (недостиг на въздух и хриптене в гърдите);
  • нарушения на функцията на бъбреците, поява на белтък в урината, намаление на количеството отделена урина;
  • повишение на стойностите на билирубина в кръвта.

С неизвестна честота (от наличните данни не може да бъде направена оценка)

  • гадене, повръщане, намален апетит;
  • виене на свят;
  • учестена сърдечна дейност, посиняване на кожата на пръстите, носа, около устните, лигавиците;
  • жълтеница.

При приемане във високи дози Аналгин Макс може да предизвика отпуснатост, замаяност и главоболие, което може да повлияе неблагоприятно вниманието и да наруши реакциите при неочаквани ситуации.

Ако някоя от нежеланите лекарствени реакции стане сериозна, или забележите други, които не са споменати в тази листовка, моля уведомете Вашия лекар или фармацевт

 

Състав:

  • Активното вещество в 1 саше е метамизол натрий (metamizole sodium) 1000 mg.
  • Другите съставки (помощни вещества) са: захароза (compressible), безводна лимонена киселина, безводен натриев карбонат, безводен магнезиев цитрат, натриев цикламат (Е952), захарин натрий (Е954), колоиден безводен силициев диоксид, аромат на лимон (смес на ароматни вещества и малтодекстрин)

Преборете болката при възрастни и деца с избора на подходящи болкоуспокояващи. В нашата онлайн аптека ще откриете лекарства без рецепта за всякакви медицински състояния и здравословни проблеми.

Още от Sopharma
  1. ПРОСТАСИСТ капсули Sopharma
    ПРОСТАСИСТ капсули Sopharma
    32.64 лв.
  2. ЛОРАТАДИН 10 mg таблетки Sopharma
    ЛОРАТАДИН 10 mg таблетки Sopharma
    15.06 лв.
  3. АЛЕРГОЗАН 25 mg таблетки
    АЛЕРГОЗАН 25 mg таблетки
    5.34 лв.
  4. ТАБЕКС таблетки Sopharma
    ТАБЕКС таблетки Sopharma
    38.93 лв.
  5. ИМОМЕД таблетки Sopharma
    ИМОМЕД таблетки Sopharma
    4.88 лв.

Phone icon 0882 444 666
Понеделник ÷ Петък: 9:00 ÷ 18:00 часа

 
Сигурно плащане с карта
Сигурно плащане с карта

mastercard

Сигурно плащане с карта

maestro

Плащане чрез наложен платеж

наложен платеж

Плащане по банков път

банков превод

Цените са в Български лева с включен ДДС
Copyright© 2024 epharm.bg