НУРОФЕН СТОПКОЛД таблетки

В наличност
23169 47551
от 8.46 лв.
Опаковка
  • 12 таблетки
  • 24 таблетки

НУРОФЕН СТОПКОЛД (NUROFEN STOPCOLD)

Нурофен Стопколд съдържа ибупрофен, който принадлежи към групата на нестероидните противовъзпалителни лекарствени продукти (НСПВС). Тези медикаменти облекчават симптомите и подобряват състоянието на организма, като променят имунния отговор към болката, възпалителните процеси и високата температура. Псевдоефедринът свива кръвоносните съдове и облекчава симптомите на запушен нос и обилна секреция. Нурофен Стопколд е ефективен и при възпалени синуси, главоболие, температура и мускулни болки, както и при болезнено и зачервено гърло.

Кога да не приемате Нурофен Стопколд:

  • Ако сте развивали алергична реакция към ибупрофен, ацетилсалицилова киселина или към някоя от останалите съставки на лекарството;
  • Ако състояния като астма, алергични обриви или сърбежи са се влошили;
  • Ако сте забелязали поява на алергична хрема при прием на ибупрофен, ацетилсалицилова киселина или подобни на тях лекарствени продукти;
  • Ако имате язва на стомаха;
  • При сърдечни заболявания, високо кръвно налягане, проблеми с простатата и повишена функция на щитовидната жлеза;
  • Ако страдате от диабет или глаукома;
  • Ако сте под 12-годишна възраст;
  • При бременност или кърмене;
  • При употреба на допинг и други подобни субстанции;
  • Ако след отваряне, опаковката се окаже скъсана.

 

Кога да обърнете специално внимание на употребата на Нурофен Стопколд:

  • При поява и наличие на астма и астматични пристъпи;
  • При бъбречни, сърдечни или чернодробни проблеми, особено ако сте в напреднала възраст;
  • При съединително-тъканни заболявания.

Предупреждения при употребата на Нурофен Стопколд:

  • Лекарства като Нурофен Стопколд могат да бъдат свързани с леко увеличен риск от сърдечен инцидент („миокарден инфаркт") или инсулт. Вероятността от тяхната поява е по-голяма при високи дози и продължително лечение. Не превишавайте препоръчаните дози и продължителността на лечението не бива да бъде повече от 10 поредни дни.
  • Ако имате проблеми със сърдечно-съдовата система, прекаран инсулт или мислите, че за Вас може да има риск от появата им (например страдате от високо кръвно налягане, диабет, повишени стойности на холестерол или сте активен пушач) трябва да обсъдите лечението с вашия лекар или фармацевт.

Прием на Нурофен Стопколд паралелно с други лекарства:

  • Винаги се съветвайте с вашия лекар или фармацевт, ако приемате или наскоро сте приемали други лекарства, включително и такива без рецепта.

Обърнете специално внимание на употребата на Нурофен Стопколд, ако редовно приемате следните лекарствени продукти:

  • Медикаменти за разреждане на кръвта (антикоагуланти);
  • Антидепресанти, включително трициклични антидепресанти;
  • Деконгестанти или потискащи апетита лекарства;
  • Лекарства за сърце или високо кръвно налягане, както и силни диуретици;
  • Болкоуспокояващи, съдържащи ацетилсалицилова киселина, ибупрофен или други от групата на нестероидните противовъзпалителни лекарствени продукти;
  • Моноаминооксидазни инхибитори, приемани през последните 14 дни;
  • Метотрексат или литиеви препарати;
  • Зидовудин.

При бременност и кърмене:

  • Има данни за единични случаи на употреба на НСПBC лекарствени продукти, прилагани продължително и при по-високи дози, които могат да повлияят временно и обратимо на възможността за забременяване.

Препоръчителен дневен прием на Нурофен Стопколд:

За възрастни, пациенти в напреднала възраст и деца над 12 години:

Първоначално се приемат 2 таблетки с вода след хранене, след това ако е необходимо се вземат 1 или 2 таблетки на всеки 4 часа. Не приемайте повече от 6 таблетки за 24 часа.

 

Лекарственият продукт не е подходящ за деца под 12 години.

 

Винаги приемайте Нурофен Стопколд точно според предписанията на вашия лекар! Преди началото на лечението, както и ако имате някакви съмнения, посъветвайте се с личния лекар или фармацевт.

 

Разгледайте и останалите ни продукти, подходящи за възрастни

 

Какво да правите при предозиране с Нурофен Стопколд?

  • Ако случайно или умишлено сгрешите и приемете повече таблетки от посочената доза, незабавно се обърнете към личния си лекар или най-близкото лечебно заведение;
  • Ако симптомите продължат повече от 10 дни, болката и температурата не се повлияват или се появят нови симптоми, консултирайте се с лекар или фармацевт.

Какви са възможните НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ от употребата на Нурофен Стопколд?

Както всички лекарства, Нурофен Стопколд също може да предизвика нежелани реакции, въпреки че това не се случва при всеки болен. Лекарственият продукт обикновено се възприема добре от организма на повечето хора, но все пак в отделни случаи могат да се появят следните нежелани реакции: астматични пристъпи, изпотяване, жажда,, безсъние, болка в гърдите, ускорен неритмичен пулс, бъбречни и чернодробни проблеми, по-рядко затруднения в уринирането, промяна в настроението, безпокойство, лесна поява на синини по кожата и подуване на лицето.

Други възможни странични ефекти са следните:

  • Увреждане на стомашно-чревната и храносмилателната система, стомашни смущения, болка, гадене, язва, повръщане, оцветени в черно изпражнения;
  • Проблеми с кръвоносните съдове, изразяващи се в безпричинна или необичайна поява на синини;
  • Алергични реакции като влошаване на астма, необяснимо и затруднено дишане или недостиг на въздух, отоци на лицето, обриви и сърбеж, лющене на кожата;
  • Чернодробни нарушения, по-специално при дългосрочно лечение;
  • Бъбречни нарушения и затруднено уриниране;
  • Нарушения на нервната система, както и главоболие, замаяност и отслабен слух, мускулна слабост или тремор;
  • Психични нарушения - безсъние, промяна в настроението и безпокойство;
  • Сърдечни нарушения - болка в гърдите или сърцебиене;
  • Леко повишен риск от сърдечен инцидент ("миокарден инфаркт") или инсулт.

Какъв е съставът на Нурофен Стопколд?

Основните активнит вещества са:

  • Ибупрофен - 200mg  
  • Псевдоефедринов хидрохлорид - 30mg.

 

Ибупрофенът е една от най-популярните съставки в лекарствените продукти за облекчаване болките и намаляването на температурата. Действието му се дължи на факта, че активното вещество спира образуването на простагландините, които са отговорни за изпращането на сигнали за болка към мозъка. 

 

Псевдоефедриновият хидрохлорид се използва за свиване съдовете на носната лигавица, като по този начин действа ефикасно при запушен нос, възпалени синуси и подобни съпътстващи симптоми на простудните заболявания. 

Други съставки са:

  • Микрокристална целулоза - популярна съставка в продуктите за загуба на тегло, ефикасна и при борбата с нежелани вируси;
  • Кармелоза омрежена натриева сол;
  • Повидон - помощно вещество, обикновено използвано като свързващо средство в таблетките;
  • Калциев фосфат;
  • Магнезиев стеарат - действа успокояващо и укрепващо на организма;
  • Хипромелоза - активно вещество, което нормализира функциите на роговичния епител и слъзния филм;
  • Талк;
  • Оцветители (съдържат алуминия и E110);
  • Черно мастило Опакод S-1-277001 или черно мастило за печат (съдържа железен оксид, шеллак, пропиленгликол).

 

Често задавани въпроси при употребата на Нурофен Стопколд:

За да ви бъдем максимално полезни, ви предоставяме отговори и на най-често срещаните въпроси, свързани с лечението с Нурофен Стопколд:

Преди или след хранене е добре да се приема Нурофен Стопколд?

За да избегнете дразнене на стомаха, препоръчително е да приемате медикамента след хранене.

След колко време Нурофен Стопколд има ефект?

Обикновено около 5-10 минути след приема започва да се чувства подобрение и облекчаване симптомите на настинка и грип.

Как се съхранява Нурофен Стопколд?

Съхранявайте продукта на недостъпно за деца място, като следите срока му на годност и не приемате лекарството след неговото изтичане!

Колко таблетки съдържа една опаковка Нурофен Стопколд?

Един блистер има 12 таблетки, а в една опаковка обикновено се съдържат два блистера.

Пречи ли Нурофен Стопколд на шофирането и работата с машини?

Не, когато спазвате препоръчителната дневна доза, лекарственият продукт трябва дори да подобри вашето здравословно състояние.

Колко дълго да приемам Нурофен Стопколд?

Максимално приемайте лекарството в продължение на 10 поредни дни.

Още от Nurofen
  1. НУРОФЕН таблетки
    НУРОФЕН таблетки
    от 6.48 лв.
  2. НУРОФЕН ЕКСПРЕС капсули
    НУРОФЕН ЕКСПРЕС капсули
    8.30 лв.
  3. НУРОФЕН за ЮНОШИ сироп
    НУРОФЕН за ЮНОШИ сироп
    от 11.41 лв.
  4. НУРОФЕН за ДЕЦА сироп
    НУРОФЕН за ДЕЦА сироп
    от 8.26 лв.
  5. НУРОФЕН ЕКСПРЕС ФОРТЕ капсули
    НУРОФЕН ЕКСПРЕС ФОРТЕ капсули
    от 9.89 лв.

Phone icon 0882 444 666
Понеделник ÷ Петък: 9:00 ÷ 18:00 часа

 
Сигурно плащане с карта
Сигурно плащане с карта

mastercard

Сигурно плащане с карта

maestro

Плащане чрез наложен платеж

наложен платеж

Плащане по банков път

банков превод

Цените са в Български лева с включен ДДС
Copyright© 2024 epharm.bg