SANGUINARINA NITRICA 5 CH
SANGUINARINA NITRICA 5 CH
САНГУИНАРИНА НИТРИКА 5 CH
Опаковката съдържа хомеопатично лекарство, изготвено само от един хомеопатичен източник, като гранулите се обработват чрез тройна импрегнация с хомеопатичния разтвор.
Не се придружават от листовка за пациента с определени терапевтични показания или дозировка, тъй като тези лекарства могат да се използват при много различни заболявания. Пример: едно и също лекарство може да се предписва в случай на слънчев удар, ухапване от насекомо, симптоми на грип, главоболие и др.
Монопрепаратите се предлагат под формата на тройно импрегнирани гранули, поставени в цилиндрични полупрозрачни пластмасови опаковки. Последните са с различно оцветяване, съответно на различните разреждания: зелено – 5CH, синьо – 9CH, оранжево – 15CH и виолетово – 30CH. За по-лесно преброяване и използване на гранулите от флакона с монопрепарат е създазено полезно приспособление.
На цилиндричните пластмасови опаковки e поставено специално изработено за целта устройство – брояч, с който при завъртане се пропуска по една гранула. Съобразно предписанието на лекаря така по-лесно се изброяват и събират в прозрачната капачка необходимия брой гранули.